Единствената най-добра стратегия за лозарството

С какъв избор на фрези и култиватори може да се започне, за да се спаси теренът и от ерозията

В началото на ноември обикновено вече са обрани късно зреещите десертни и винени сортове. При по-топли есенни дни може да се изчака, за да се натрупат повече захари, но за да се предпази реколтата от загуба при промяната на времето, често се налага по-рано да се приключи беритбата.

Приложение казва на винарите кога да напояват, режат и берат лозята

В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.

Агротехника Мобилни пръскачки Пръскачки за дезинфектация

Радостина Донева: Нужна е Национална стратегия за Източнобалканската свиня

Отгрибването на лозите трябва да се прави винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи, защото след покарването на пъпките се увеличава силно опасността от оронването им.

Подложката трябва напълно да се почисти от всички вегетативни части – листа, мустачета, реси.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

След това идва етапът да се оформи калус около спойката. За тази цел пръчките се редят в сандъчета, като им се осигуряват подходящи условия - въздух, топлина и влага.

Калемите, които ще присаждате, трябва да са отрязани предварително и да са поставени в съд вода;

Грижите за лозичката са идентични с тези при обикновената копулация. Влагата на отреза е добър знак, а махането на конците се прави след няколко седмици, когато имате сигурен знак за прихващането на присадката.

Всяка година много хранителни лозя вещества от почвата се извличат с прибирането на реколтата и изрязаните пръчки. Калиевите, фосфорните и азотните минерални торове се заравят през пролетта, при обработване на почвата.

Повърхността се набраздява и опасността от ерозия нараства.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Единствената най-добра стратегия за лозарството”

Leave a Reply

Gravatar